2012 yılı sonlarında, Neckermann Area olarak bilinen projenin oluşturulması için çalışmalara başlanılmış ve 2013 yılı aralık ayında alım ve satım ile sonuçlandırılmıştır.

Bina sistemi, Avrupa’nın ve Almanya’nın en önemli şehirlerinden birisi olan Frankfurt’ta, şehir merkezinde yer almaktadır. 242.000 m² arsa üzerinde kuruludur.

Gayrımenkulün bulunduğu cadde, Şehrin en hızlı gelişen bölgesindedir. Özellikle aynı cadde üzerinde yapılan Avrupa Merkez Bankası, yörenin gelişimine spekülatif bir katkı sağlamaktadır ve faaliyete geçmesiyle birlikte aynı cadde üzerinde bir çok yeni yapılanma oluşacak, fiyatlar da bu çerçevede spekülatif olarak artacaktır.

Arsa üzerinde, toplam 309.000 m2 büyüklüğünde, bürolar, depolar ve yüksek depolar mevcuttur.

3000 araç için hazırlanmış bir otoparkı mevcuttur.

Şehrin içinde olduğu için, her türlü yolla ulaşılması fevkalade kolaydır.

Bu adaya özel demiryolu bağlantısı mevcuttur. Demiryolu, faaldir ve arsanın içinden geçen özel bir bağlantı yolu mevcuttur. Depolardan alınan emtia, ikinci bir tahmil tahliye gerekmeksizin, demiryolu ile Dünyanın birçok yerine ulaştırılabilmektedir.

Alanın limana mesafesi 360 metredir ve liman ile arsa arasında özel bir demiryolu hattı mevcuttur. Buraya getirilen konteynerler, doğrudan tren vagonlarının üzerine indirilecekleri için, bir katar, yükü, birkaç yüz metre mesafedeki gayrimenkule fevkalade ucuz biçimde ulaştırır. Bu haliyle Dünyanın her yerine suyoluyla ulaşılması mümkün konumdadır.